• Home
  • Blog
  • Najlepsza nawierzchnia do ogrodu

Najlepsza nawierzchnia do ogrodu

Najlepsza nawierzchnia do ogrodu

Do dziś kostka brukowa jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych systemów nawierzchniowych do ogrodów. Właściciele działek cenią ją za wysoką odporność mechaniczną oraz dużą swobodę w zakresie aranżacji przestrzeni. Odpowiednio ułożona zapewnia również relatywnie dobrą wodoprzepuszczalność, dzięki czemu nawet po ulewnym deszczu ścieżki i taras nie toną w kałużach. Nie oznacza to bynajmniej, że bruk to jedyne dobre rozwiązanie dla naszego ogrodu. Jeśli zależy nam na uzyskaniu naturalnego efektu i cieszeniu się ekologicznymi nawierzchniami w naszym ogrodzie doskonałą alternatywą dla bruku będzie nawierzchnia mineralna lub mineralno-żywiczna.

Mineralna nawierzchnia do ogrodu

Mineralna nawierzchnia do ogrodu pozwala skutecznie utwardzić ścieżki oraz inne wybrane przestrzenie, jednocześnie zapewniając ich pełną wodoprzepuszczalność. Dzięki temu woda przenika do gruntu niezależnie od tego, czy spada na grządki, rabaty kwiatowe, czy ścieżki miedzy nimi. Dodatkową zaletą nawierzchni mineralnej jest jej bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrana mieszanka mineralna to rozwiązanie całkowicie pozbawione substancji szkodliwych, które w przeciwnym razie mogłyby przenikać do gleby, a stąd o uprawianych warzyw i owoców.

Mineralna nawierzchnia do ogrodu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami mechanicznymi. Oznacza to, że na ścieżkach oraz w przestrzeniach wyznaczonych do wypoczynku możemy robić praktycznie wszystko bez obaw o uszkodzenie nawierzchni lub jej nadmierne ścieranie się. Podobne walory użytkowe oferuje nawierzchnia mineralno-żywiczna, która mimo swoich doskonałych właściwości wciąż nie jest utożsamiana z nawierzchniami ogrodowymi. A szkoda, ponieważ pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny, zapewniając przy tym wysoki komfort użytkowania i trwałość. Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad nawierzchniami mineralnymi oraz mineralno-żywicznymi do ogrodu? Przede wszystkim dlatego, że nie są one wymagające w eksploatacji, a ich utrzymanie w czystości jest bardzo proste.

Nawierzchnia do ogrodu HanzaWay

Nawierzchnie HanzaWay Standard posiadają doskonałe właściwości przepuszczania wody, zapewniają aerację powietrza, charakteryzują się stabilną konstrukcją i nadają się do zastosowania w każdym terenie. Mogą być układane do samego pnia drzewa lub krzewu. Zachowują elastyczność, co sprawia, że rozrost korzeni nie powoduje zniekształceń oraz pęknięć.