• Home
  • Blog
  • Mieszanka kruszywowa jako fuga do kostki brukowej

Mieszanka kruszywowa jako fuga do kostki brukowej

mieszanka kruszywowa jako fuga do kostki brukowej

W jakim celu można wykorzystać mieszankę kruszywową?

Mocno rozdrobniona mieszanka kruszywowa HanzaVia FugenBruk może być wykorzystana na wiele sposobów. Najpowszechniejszym z nich jest zasypywanie fug kostki brukowej betonowej lub granitowej, co pozwala uzyskać przepuszczalną nawierzchnię przyczyniającą się do lepszej retencji wody. Mieszanka może być również wykorzystywana jako dodatek w celu uzyskania naturalnego środka stabilizującego powodującego wzmocnienie fug. W ofercie producenta dostępny jest także produkt, w którym mieszanka występuje ze spoiwem w postaci kleju poliuretanowego.

Jeśli chodzi o konkretne zastosowania mieszanki kruszywowej, można ją wykorzystać do estetycznego wykończenia nawierzchni drogowych, podjazdów, alejek, a także tarasów wyłożonych kostką brukową z betonu lub granitu. Tego typu mieszanki kruszywowe stosuje się w celu zachowania przepuszczalności utwardzonych powierzchni stosowanych w ogrodach czy parkach.

Jakie korzyści oferuje dobra mieszanka kruszywowa?

Przede wszystkim wpływa korzystnie na trwałość powierzchni drogowej lub alejki, a jednocześnie, pozwala w estetyczny sposób wykończyć wolne przestrzenie pomiędzy poszczególnymi kostkami brukowymi. Innowacją w przypadku produktu HanzaVia FugenBruk jest to, że drobnoziarnista mieszanka kruszywa jest wodoprzepuszczalna, dzięki czemu, wpływa pozytywnie na wskaźnik retencji, czyniąc nawierzchnie bardziej ekologicznymi oraz przyjaznymi dla środowiska. Kolejnym plusem jest wszechstronne zastosowanie oraz możliwość uzyskania dowolnego wykończenia.

Poza wodoprzepuszczalnością, nawierzchnie wykończone z pomocą mieszanki kruszywowej HanzaVia FugenBruk odznaczają się także paroprzepuszczalnością, co przekłada się na zachowanie korzystniejszego mikroklimatu, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku nawierzchni, które będą systematycznie wykorzystywane do rekreacji i aktywności fizycznej. Dlatego też, innowacyjne mieszanki drobnoziarniste coraz częściej są wykorzystywane jako fuga lub wzmocnienie fugi stosowanej do kostki brukowej z betonu lub granitu.