• Home
  • Nawierzchnie na ścieżki rowerowe

Nawierzchnie na ścieżki rowerowe

nawierzchnie na ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców dużych miast, którzy chcąc uniknąć zakorkowanych ulic przesiadają się na rowery i w ten sposób pokonują dystans dzielący ich od miejsca pracy, szkoły czy uczelni. Ten trend, choć z pewnością cieszy władze miast generuje również pewne wyzwania związane z zapewnieniem odpowiednich połączeń rowerowych pomiędzy newralgicznymi częściami miasta oraz wyborem odpowiedniej nawierzchni. Nawierzchnie na ścieżki rowerowe, szczególnie te prowadzące przez parki oraz tereny zielone nie powinny zaburzać naturalnej równowagi lokalnego ekosystemu. Dlatego w takich miejscach warto wybierać czynne biologicznie i wodoprzepuszczalne nawierzchnie. Te same nawierzchnie bardzo dobrze sprawdzą się także w miejskiej dżungli – przede wszystkim dlatego, że będą wspierały system kanalizacji w odbiorze wody opadowej przeciwdziałając problemowi lokalnych podtopień.

Nawierzchnie na ścieżki rowerowe HanzaWay

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów oferujemy wysokiej jakości nawierzchnie na ścieżki rowerowe, które przygotowujemy w oparciu o naturalne surowce i bezpieczne technologie. To pozwala nam tworzyć nawierzchnie charakteryzujące się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przy jednoczesnej aktywności w aspekcie zapewnienia prawidłowej retencji wody. Dodatkową zaletą oferowanych nawierzchni jest fakt, iż są one w całości wykonane z naturalnych surowców, bez sztucznych wypełniaczy, cementów oraz innych substancji, które mogłyby emitować związki szkodliwe dla zdrowia.

W zależności do lokalizacji ścieżki rowerowej oraz przewidywanego ruchu kołowego możemy zaproponować nawierzchnie mineralne przeznaczone także na parkingi i drogi dojazdowe oraz nawierzchnie mineralno-żywiczne przeznaczone po ruch pieszy i lekki ruch kołowy. Dodatkowo oferujemy również nowatorski produkt firmy, jakim jest nawierzchnia HanzaWay Elastopave będąca mieszkanką kruszyw lub żwirów łamanych, o określonej granulacji z dodatkiem jednoskładnikowego kleju poliuretanowego. Wybór nawierzchni powinien być w tym aspekcie podyktowany walorami użytkowymi oraz właściwościami fizycznymi oferowanego systemu, co zapewni trwałość i estetykę ścieżki przez długi czas jej eksploatacji.