• Home
  • Nawierzchnie parkowe

Nawierzchnie parkowe

nawierzchnie parkowe

Wybierając nawierzchnie parkowe do parków miejskich i podmiejskich, a także parków hotelowych warto zwrócić uwagę na takie walory, jak naturalny surowiec, wodoprzepuszczalność nawierzchni oraz wolność od tworzyw sztucznych. Wszystkie te warunki spełniają naturalne nawierzchnie parkowe wykonane z precyzyjnie wyselekcjonowanych mieszanek kruszonych minerałów bez dodatku sztucznych wypełniaczy, cementu, wapna, pyłów hutniczych czy barwników. Nawierzchnie te odznaczają się walorami estetycznymi, trwałością oraz bioczynnością.

Kiedy nawierzchnia parkowa jest biologiczne czynna?

O nawierzchniach czynnych biologicznie mówimy wówczas, kiedy nawierzchnia umożliwia naturalną wegetację roślin i retencję wód opadowych. W przestrzeniach parków miejskich i podmiejskich szczególnie istotną zaletą nawierzchni parkowych jest wysoka wodoprzepuszczalność, dzięki czemu wody opadowe bez przeszkód przenikają do głębokich warstw gruntu. To przekłada się na wzrost poziomu wód gruntowych, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia lokalnych podtopień w przestrzeni miejskiej.

W zależności od specyfiki aranżowanego parku lub skweru na nawierzchnię polecamy wybór naturalnych mieszanek mineralnych lub nawierzchni mineralno-żywicznychhttp://hanzaway.pl/. Nawierzchnie mineralno-żywiczne doskonale sprawdzają się w przestrzeni placów zabaw oraz obszarów dedykowanych rekreacji. To bardzo dobre podłoże pod jazdę na rowerze oraz uprawianie joggingu i nordic walkingu.

Nawierzchnie parkowe marki HanzaWay

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości nawierzchnie parkowe odznaczające się doskonałymi parametrami użytkowymi, walorami estetycznymi, trwałością o raz wysokim parametrem wodoprzepuszczalności. W asortymencie posiadamy zarówno naturalne nawierzchnie mineralne, jak i wykonywane w parciu o nową technologię nawierzchnie mineralno-żywiczne. Oba systemy nawierzchniowe doskonale sprawdzają się w przestrzeni wypoczynku i rekreacji, jednocześnie zapewniając ekologiczne i biologicznie czynne podłoże. W przestrzeniach parkowych polecamy przede wszystkim nawierzchnie HanzaWay Standard.

Nawierzchnie HanzaWay Standard mogą zawierać w swoim składzie naturalne lepiszcze pochodzenia roślinnego tzw. Stabilizer. Jego dodatek powoduje znaczne utwardzenie nawierzchni, możliwość jej układania na spadkach nawet do 17% oraz zapobiega kurzeniu. Są w pełni ekologiczne i mogą być bezpiecznie stosowane w strefach ochrony wód.